ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)
ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)

ATV & Hvalsafari (09:00/8 tim) (H02)

8 hours fra 3 220:-

Bli med på et firehjulingseventyr i den islandske villmarken og nyt landets urørte kystlinje på hvalsafari.

Del 1: ATV-kjøring på Island
Om morgenen blir du hentet på hotellet ditt og kjørt til vår ATV-baseleir like utenfor Reykjaviks sentrum. Ved ankomst får du en sikkerhetsgjennomgang og instruksjoner fra en ekspert om hvordan du kjører den toseters firhjulingen. Hver ATV har plass til to personer. Som standard deler man firhjulingen, men mot et tillegg kan du bestille som enkeltfører. Kjøretøyene er automatiske og enkle å kjøre, selv for nybegynnere.

Ta deretter på deg den utleverte dressen, hjelmen og hanskene. Kjør en liten testrunde før du legger i vei bak guiden din.

Turen starter langs en asfaltert vei, forbi vakre åser og innsjøer. Etter en stund svinger dere inn på en fjellvei som tar dere opp til toppen av fjellet Úlfarsfell. Kjenn adrenalinet pumpe når du kjører opp og ned fjellet. Toppen byr på en fantastisk utsikt over det majestetiske fjellet Esja, Blue Mountains, Reykjavik og omgivelsene, Faxaflói-bukta, Reykjanes-halvøya og det geotermiske området Hengill. På en klar dag kan du til og med se Snæfellsjökull i horisonten. Hopp deretter tilbake på firhjulingen og nyt en spennende tur ned fjellet – et ekte adrenalinkick.

Del 2: Hvalsafari
Etter omtrent en times kjøring vender dere tilbake til baseleiren og drar deretter med buss til Reykjavik for å dra på hvalsafari. Dere får litt tid til å spasere rundt i Reykjaviks gamle havn og spise en rask lunsj (for egen regning) på en av restaurantene eller kafeene før neste aktivitet.

Etter lunsj går dere om bord i hvalsafaribåten, og om du ønsker kan du ta på deg den utleverte dressen. Sett deg på dekk eller i lugaren og nyt cruiset i Faxaflói-bukta. Under turen forteller guiden spennende fakta om hvaler, sjøfugl og lundefugl langs kysten. Hold utkikk etter vågehval, knølhval, niser og kvitnosdelfiner – og ha kameraet klart. Om du mot formodning ikke får se hvaler eller delfiner, får du en gratisbillett til en ny båttur.

Etter omtrent tre timer på sjøen returnerer dere til havnen i Reykjavik.

Inkludert og tilvalg

Inkludert:

  • Henting i Reykjavik
  • Guidet utflukt med firhjuling
  • Guidet båttur og hvalsafari

Ikke inkludert:

  • Lunsj er ikke inkludert, derimot blir det stopp for lunsj

Detaljer:

  • Avgang : Hele året; daglig
  • Avgangstid : 09:00
  • Lengde : 8 timer (1 time på ATV)
  • Krav : Gyldig førerkort kreves for å få kjøre firehjuling
  • Minstealder : 6 years
  • Vanskelighetsgrad : Utflukten passer for alle
  • Annen informasjon : Vær oppmerksom på at når du bestiller for en eller et ujevnt antall personer, vil det være en ekstra kostnad på Solo Rider

Utstyr og klær

  • Ta med behagelige, gjerne robuste, sko