apr - jun fra 9 100,-
jul - sep fra 9 300,-
okt - dec fra 8 750,-
jan - mar fra 8 750,-
Det er vanskelig å tenke seg et bedre sted for avkobling enn Reykjavik, med flere spa, deilig atmosfære og varme bad under åpen himmel. Denne reisen har et program spesielt egnet for rekreasjon, med besøk og behandling på Laugar Spa, Nordens største spa. Du får også bade i Den blå lagune hvor vannet har en unik sammensetning av mineraler og alger med en velgjørende effekt på huden - men et besøk her er minst like velgjørende for sjelen.
Avganger 2023: Året rundt; daglig.
Direktefly: Oslo (alle dager) og fra Bergen på utvalgte dager og perioder. Korresponderende fly kan bestilles fra andre steder i Norge.
Inkludert og tilvalg
Inkludert i pakken:
Tilvalg:
Om våre priser:
Beskrivelse dag for dag
Middag på Restaurant Sjavargrillid i Reykjavik

Utreise fra Oslo med ankomst til Island på ettermiddagen.
Bruk noen timer på å bli kjent med byen eller hotellet før det er tid for middag på Restaurant Sjavargrillid. Restauranten er sjarmerende og maten holder en høy standard
Sjavargrillid gir deg en tradisjonell Islandsk matopplevelse, enten du foretrekker sjømat,kjøtt eller vegetariske retter. Under sommermånedene tilbys også en hyggelig uteservering.
Oppdag Reykjavik og nyt Spabehandling på Laugar Spa

På formiddagen har dere mulighet til å bli kjent med Reykjavik som passer utmerket for en hyggelig spasertur, besøk på et museum eller shopping. På ettermiddagen besøker dere Laugar Spa som ligger i hjertet av Reykjavíkiog er Nordens største spa. Her finnes skjønnhets- og massasjesalong, treningssenter, utendørs bassenger, innendørs basseng og en eksklusivt spa.
På Laugar Spa får du en helkroppsmassasje med mulighet for å bytte til en av 6 forskjellige behandlinger som er 50-80 minutter lange. Velg mellom soneterapi, forskjellige massasjebehandlinger eller ansiktsbehandling. Kvelden er fri til egne aktiviteter.
Utflukt til Den blå lagune

Dagens høydepunkt er en utflukt til Den blå lagune. Den blå lagune er et utendørsbad som får vannet sitt direkte fra geotermiske kilder som er opp mot 2000 meter dype, og vannet holder en varm og innbydende temperatur på 36–39°C hele året. Det finnes også en innendørs lagune og en geotermisk badstue på området og det er mulig å bestille en kortere massasjebehandling.
Etter badet kan dere enten spise middag på restaurant LAVA ved Den blå lagune eller kjøre videre til hotellet i Reykjavik. I Reykjavik sentrum finnes det et bredt utvalg av restauranter med retter av ypperste klasse.
Reykjavik på egen hånd (4 netter)

Dere som blir i Reykjavik i fire netter kan bruke tiden i Reykjavik på egen hånd eller til å oppdage litt mer av Island på en valgt utflukt. Velg mellom forskjellige rideturer, hiking, hvalsafari eller hvorfor ikke en utflukt til Den gylne sirkelen, som tar deg med til mange av Islands mest kjente naturfenomener.
På egen hånd, i eget tempo, kan dere rusle rundt i byen. Vi foreslår at dere starter med et besøk i Hallgrimskirken, hvor dere kan gå opp i kirketårnet for å se Reykjavik fra ”oven” (mot et lite vedlegg). For de kulturinteresserte finnes det mange museum. I Reykjavik finnes det også mange små designbutikker og klesforretninger med flotte ullprodukter.
Hjemreise
I forbindelse med flyets avgang blir dere plukket opp på hotellet deres av en minibuss som tar dere til flyplassen.
UTVALG AV VÅRE SPA-BEHANDLINGER PÅ LAUGAR SPA

Whole Body Massage - Swedish (50 minutter)

Whole Body Massage - Swedish (50 minutter)
Laugar Spa treatments (P12)
En svensk massasje utført med klassisk teknikk. La tankene vandre mens våre dyktige terapeuter masserer musklene dine for å øke tilførselen av oksygen i blodet og hjelpe giftstoffer slippe ut fra musklene. Behandlingen gir en avslappet men forfrisket følelse i kroppen. Inngang til Laugar Spas fasiliteter er inkludert i prisen.
Om Laugar Spa
I hjertet av Reykjavik finner du Laugar Spa, Nordens største spa-anlegg. Her finnes skjønnhets- og massasjesalong, utendørs- og innendørsbasseng, treningssenter og et eksklusivt spa.

Iceland Rocks - Hot Stone Massage (50 minutes)

Iceland Rocks - Hot Stone Massage (50 minutes)
Laugar Spa signature treatments (P05)
Native American treatment using hot stones and oils to massage the body.
Particularly good for muscle tightness, rheumatism and stiffness.
Entrance to the Laugar Spa facilities is included in the price.
About Laugar Spa
In the heart of Reykjavik is Laugar Spa, the Nordic region's largest spa facility. There is a beauty and massage salon, fitness center, outdoor pools, indoor pool and an exclusive spa.

Couple massage (60 minutes)

Couple massage (60 minutes)
Laugar Spa Treatments (P03)
Let your mind drift together as our talented therapists works to relax both of you at the same time in the same room. The price is for 2 persons.
Entrance to the Laugar Spa facilities is included in the price.
About Laugar Spa
In the heart of Reykjavik is Laugar Spa, the Nordic region's largest spa facility. There is a beauty and massage salon, fitness center, outdoor pools, indoor pool and an exclusive spa.

Total Hollistic Treatment (80 minutter)

Total Hollistic Treatment (80 minutter)
Laugar Spa signature treatments (P10)
Behandlingen starter med børsting av hele kroppen før en skrubbekrem lett masseres inn i huden og gir den en øyeblikkelig mykere tekstur.
Kropp, ansikt og hode blir deretter massert ved hjelp av hender og varme steiner, kombinert med spesielt utvalgte oljer.
Denne holistiske behandlingen bringer balanse til både kropp og sinn.
Inngang til Laugar Spas fasiliteter er inkludert i prisen.
Om Laugar Spa
I hjertet av Reykjavik finner du Laugar Spa, Nordens største spa-anlegg. Her finnes skjønnhets- og massasjesalong, utendørs- og innendørsbasseng, treningssenter og et eksklusivt spa.
Vurderinger om reisen

Tilvalg
Her finner du tilvalgene du kan gjøre for denne reisen. Vi har håndplukket dem for deg, så du kan være sikker på at reisen passer perfekt for deg og reisefølget ditt. Du finner alt fra fartsfylte eventyr til roligere utflukter. Se nærmere på det du er interessert i, og legg det til som tilvalg når du bestiller reisen.